

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 14.5 ns |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 14.5 ns |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 114
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24394
Ext.Price$0.24394
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24394 | $0.24394 |
| 10 | $0.19008 | $1.90080 |
| 50 | $0.16288 | $8.14400 |
| 100 | $0.13958 | $13.95800 |
| 500 | $0.12668 | $63.34000 |
| 1000 | $0.11892 | $118.92000 |
